- A A A +

okno kolankowe BDL, BVL, BXL


Charakterystyka

* wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, dwukrotnie
malowanego lakierem akrylowym;
* nowa konstrukcja ramy okna i skrzydła;
* innowacyjne okucia;
* nowy podwójny system uszczelnienia okna;
* obsługiwane za pomocą nowej klamki;
* wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego;
* zespolenie kolankowe montowane jest w dachu o kącie nachylenia od 15° do
55° wraz z nowym kołnierzem uszczelniającym, specjalnie opracowanym do
nowej serii okien kolankowych.

Opis

Okna kolankowe B_L przeznaczone są do montażu w ścianie pionowej na poddaszu (kolankowej) stanowiąc dodatkowy element „przedłużający” okno dachowe. Dzięki zastosowaniu tego typu okien poprawiamy doświetlenie pomieszczenia i zwiększamy pole widzenia. Okna kolankowe mogą być połączone z oknami dachowymi o dowolnej konstrukcji okien dachowych. Nowa seria okien kolankowych charakteryzuje się całkowicie nową konstrukcją ościeżnicy i skrzydła, innowacyjnymi okuciami oraz nowo zaprojektowaną klamką. Zastosowane w konstrukcji okucia umożliwiają otwieranie okna kolankowego zarówno rozwiernie jak i uchylnie – identycznie jak w oknach pionowych.

Nowe okna kolankowe wyposażone są w jednokomorowy pakiet szybowy 4H–14–33.1T z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną ze szkła laminowanego, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo użytkowania okien.

Okno kolankowe BDL otwierane uchylnie i rozwiernie. Uchylenie skrzydła maks. 11cm, rozwarcie skrzydła do 90°. Zarówno funkcja uchylna jak i rozwierna obsługiwana jest za pomocą jednej klamki znajdującej się w bocznej części skrzydła. Tę wersję okna można zamknąć na kluczyk, który znajduje się w standardowym wyposażeniu. Okno może być otwierane na prawą stronę BDL-R lub na lewą BDL-L.

Okno kolankowe BVL otwierane uchylnie. Uchylenie skrzydła maks. 11 cm, klamka z zamknięciem na kluczyk znajduje się w górnej części skrzydła.

Okno kolankowe BXL jest nieotwierane.

Wszystkie prawa zastrzeżone © Euroblach | 2011 | Administracja